„Niciodată toamna nu fu mai frumoasă”...

PROIECTELE EUROPENE – PLATFORME DE FORMARE PROFESIONALĂ


 

 

Unde sunt copii, este și toamnă și vară și primăvară! Școala noastră sărbătorește toate anotimpurile alături de ei însă toamna e magică, e începutul spectacolului didactic cu schimbări, noutăți, emoții, oameni mici care devin oameni mari, oameni mari care îi aplauda pe cei mici....soare, flori, zâmbete și curcubeie.

Cu bucurie școala noastră și-a deschis și anul acesta porțile către o nouă poveste în care binele învinge întotdeauna răul.

Festivitatea de deschidere a anului școlar a avut loc luni, 10 septembrie 2018 la ora 8. Ca în fiecare an, ne-am bucurat de vizita domnului primar Ion Lungu care s-a adresat celor prezenți și a preoților Bârsan Ionel și Clipa Mihai care au oficiat slujba de Tedeum într-un cadru solemn.

Doamna Director Marlena Moscal le-a urat tuturor elevilor bun venit în stilul său caracteristic pe fondul unor surprize inedite.

Podul de flori este o tradiție la școala noastră. Cei foarte mici trec încrezători pe sub el și trăiesc miracolul începutului.

Succes copiilor și părinților, putere cadrelor didactice!

Prof. Corina Stavnic