UN NOU ÎNCEPUT

La fiecare nou început de an şcolar, fiecare dintre noi, indiferent dacă suntem elevi, parinţi, bunici sau profesori sperăm ca acesta să fie unul cu împliniri. Filele întoarse din calendarul ajuns în luna septembrie ne fac să rememorăm primele zile de şcoală din viaţa fiecăruia dintre noi cu emoţiile, sfiala şi optimismul pe care cu toţii le-am trăit an de an în acest anotimp. Anul acesta pe 13 septembrie 2021 va începe şcoala în toate unităţile de învăţământ şi odată cu acest nou început nădăjduim ca în inimile noastre şi ale elevilor noştri să renască speranţele într-un viitor mai bun, pentru fiecare în parte şi pentru țara noastră.

Fie ca începutul acestui nou an şcolar să fie o zi de sărbătoare şi de încredere, ca toţi elevii noștri să găseacă un sprijin în școala ce-i aşteaptă cu clasele curate şi primitoare, ca noul început să ne dea putere nouă, dascălilor în activitatea didactică. Mult succes tuturor!

Bun venit, dragi copii!